Derneği Başkanı Hüseyin Altaş bizimle birlikte yanında çok keyifliydi Necmettin sağlık bu kadar Önümüzdeki hafta yine karşında olur karşınızda olacağız büyük ihtimalle de yine konuşacağız tüm sorular başka şeyler de netice olarak bugün sistemi şunu söylemek istiyorum technopolis büyük kendi insan İnsanlar kendi kaynaklarından adım sağlık sistemindeki yaşlılara Yani 75 üzerindeki insanlara bakışına baksınlar açıkçası o fazla insan var bugün baktığımızda hastanelere getirilmesi gereken insanların Önümüzdeki dönemde ve Gıda Sağlık istihbaratı ekonomik eşitsizlikten biyolojik geçiyor mu dedim Kardeşim biz bu işi beceremedik 1 Ocak 2019'dan 2020 sonuna kadar 1640 dünyanın durduk yerde niye oldu işte bu küresel elitlerin üstü kardeşim hareketler ile sanal parayı Lego Dinin insan yapısını kurarak insanlığa deta onda paylaşıp işte

musluya döneceğim O da şu bir izleyici demiş ki demiş ki Ramazan Kurtoğlu Dünya Sağlık Örgütü başkanının felsefeci olduğunu nereden çıkar Tepe yolumu sökülüyor böylesi bilgileri neden sadece kendisi biliyor bir şekilde arama motorunda arasak bile onun biyolog ve immunoloji uzmanı olduğu Etiyopya sağlık bakanlığı yapmış olduğunu görürüz diyor doktor Hekim değil insanlarımız nelerle uğraşıyor kardeşiniz bunları arayıp bulamıyorum istek geldi döneceğim orada bir ikili var profesör Ramazan Kurtoğlu Ben Oradaki insanların sizlerin sınırsız para basımı geçim sıkıntısının patladığı sosyal huzursuzlukların düşünüldüğünden daha ciddi biraz konuşmak istiyorum geçerken deyimi ne gibi kalmak istemiyorum Ankara beni mi kullanalım peki Şimdi ben öyle hissettim Biz hekimlere bir söyle eleştiririz ya Kendi başınıza o teknik terimlerle bizim hakkımızda karar veriyorsunuz Ama hasta Biz Bizim kendi hakkımızda karar vermeye hakkımız yok mu diye bize eleştiriler ve bu Eleştirinin sonunda da bitkisel ürünlere

filan görelim Ben ben de müfitbey konuşurken tam olarak Öyle hissettim yani bir vatandaşı olarak diğer iki tane Profesör Doktor sosyal bilimci dinlerken dedim ki arkadaş Benim yapabileceğim hiçbir şey yok yani ne geleceğimde ne şu andaki hayatımla ilgili bana hiçbir şey yapamayacağımı söylüyorlar bu sistemde takım kötülükleri olduğunu ama bu sistemi değişmeyeceğini Bunun için de bizim de gelmekte olan şeylere Mahdi bulacağımızı söylüyorlar Buna karşın Ümit Bey Demek ki onun dediği gibi bizim ihtiyacımız olan 2 tane şey varmış biri sağlık O dediğin zaman ben nefes alabildim yani burada Tabii bir insan olarak bebeği yani belli bir dünya görüşü olan birisi olarak şöyle bir şey diyebilirim hastaneye ihtiyacımız olduğunda neye ihtiyacımız olmadığını Bunu asla kimin ödemesi gerektiğini de biliyorum zaten de burada çok net söyledi Ben o kadar tabii karmaşık söyleyemeyeceğim Erol Bey şeyin dedi yani işte Marksizm komünizm yeniden ele alınmalı Ben de dedi ama orada referans olarak patronları söyledi Sen önce komünist Manifesto yayınladıkları zaman herhalde Tam bunun tersini diyorlar ya patronları dinleyelim zaten diyorlardı Burada da başka bir şey Diğer taraftan da

herkesin bildiği gibi işte paranın yüzde doksanı yüzde biri olduğunu falan söyledi Yani eğer bir değişik bunu yapabiliriz yapımı bitirmenin yarısıdır ya ya neye başlamamız gerektiğini ortada yani bir şey ödenecekse burada kimin ödemesi gerektiğini Evet yani sermayedarları ödemesi gerekiyor emekçilerin de ödemesi gerekiyor kurtarmış olduğunu görüyor kurtarmış olduğunu görüyoruz Bu da çok net olarak ortaya çıkıyor yani hayatım değişmesi gerekecek Evet ben filmin tamamını izliyorum arada ölürüm dediğim için rahatsız öyle ama hani konseptin ne olduğunu biliyorum nereye dönmemiz gerektiği ile ilgili doğru bir fikir verdiğini de biliyorum yani zaten eve kazandığımızı işte yunus boğazda Gerçi yunusların denizde görülmez çok iyi birşeymidir kirliliği ile ilgili bir şeydir Yunuslar memeli memeli oldukları için belki de suda daha çok çoğalırlar ama yani bu kadar kıyıya da gelebilmeleri tabii ki diğer değişiklikler Hani Doğan'ın ne kadar çabuk kendi yerine geldiğini gösteriyor bizim ona daha uyumlu yaşamamız gerektiğini ortada Ramazan beni çok güzel söylediğin gibi hani bizim